Deniz mah. Deniz Cad. No:168 Adrasan / Kumluca / Antalya / Türkiye

Yoganın Faydaları

NEDEN YOGA YAPMALIYIZ ?

İnsanlar yüzbinlerce yıldan beri Yoga yapmaktadır, çünkü Yoga onlara çeşitli yararlar sağlamaktadır. Burada Yoga derken Orijinal Yoga Sistemini kastediyoruz. Günümüzde yaygın olan “yoga” türleri ve ekolleri bu yararları sağlayamaz. Düzenli uygulanan Orijinal Yoga Sistemi uygulamaları sayesinde birey tamamen sağlıklı, huzurlu ve bütünleşmiş hale gelir. Stres, hastalık ve gerginliğin ne olduğunu unutur.
Orijinal Yoga Sistemi 8 basamaklı kişisel gelişim sistemidir. İnsanı bedenden ruha kadar , en kabadan en inceye kadar tüm düzeylerde sağaltır. Varolan sorunlardan kurtarır, yaşamı zorlaştıran bazen çekilmez hale getiren tüm unsurlar ortadan kalkar ve bu sorunların ortadan kalkmasıyla birlikte birey gerçek huzurun mutluluğun kapılarını aralar. Aksi halde bu sorunlar kişinin rahat, mutlu ve sağlıklı yaşamasına izin vermeyecek ve insan git gide daha da mutsuz, halsiz ve umutsuz hale gelip, yaşama sevincini yitirecektir.
Bu sebepten, Orijinal Yoga Sistemi uygulamak aslında günümüz insanı için olmazsa olmazdır.  Özellikle de doğal olanın git gide bozulduğu, negatifliklerin tırmandığı günümüzde eğer insan kendi varlığını dengede tutmak için çaba göstermezse bu düzen içerisinde çok daha dayanıksız olacak ve hastalıklara maruz kalacaktır. Buradan da anlaşılacağı üzere insan hayatında her şeyden daha önemli olan konu sağlıklı ve dengeli kalmaya yönelik gösterilen çabadır ve o çabanın adı da Orijinal Yoga Sistemi uygulamalarıdır.
Pek çok kişi günlük yaşam içerisinde sadece maddi nesnelere olan ihtiyaç ve isteklerini karşılamak için eylemlerde bulunmaya kendini kaptırmışken, asıl önemli olanı ihmal etmektedir. Hatta önemsiz görmekte, maddi şeyleri çok daha önemli görmekte daha fazla ciddiye alınması gerektiğini düşünmektedir. Halbuki geçici maddi yaşam hiçbir zaman peşinde koşturana ait olamayacağı gibi kişiyi kendine tam anlamıyla bir köle haline getirip, en büyük acılara sebebiyet vermektedir.
Günümüz dünyasına göz attığımızda sorunların sebebi aslında basit bir cehalettir. Neden insanlar savaşmaktadır? Neden bunca zıtlıklar vardır? Neden insan sürekli yıkıcı eylemler içindedir, güvensizlik ortamı hakimdir? Tüm bunların temeline bakınca kişisel gelişimin ve Yoga çalışmalarının önemi daha da göz önüne serilecektir. Mutsuz, sağlıksız insanlardan sağlıklı toplum, sağlıksız toplumlardan uyumlu bir gezegen oluşamaz. Bu yüzden işe temelden başlamak ve Orijinal Yoga Sistemini tüm insanların uygulamasına katkıda bulunmak en önemli konulardan biridir. Çünkü Yoga uygulayan birey sağlıklı, huzurlu ve mutlu olur, bencillikten, kibirden, öfkeden, nefretten, kıskançlıktan ve şiddetten özgür olur, gereksiz tüketmez, bu bedenin geçici olduğunu bilir ve kullandığı süre zarfında bu bedene sahip olmaya çalışmak gibi beyhude bir çaba içerisinde kendini yıpratmak yerine bu bedenin bir otel olduğunu bir gün burdan gideceğini bilerek geçirdiği zamanı huzurla uyumla neşeyle ve yapıcı şekilde geçirerek hayatını hem kendisi için mutlu uyumlu eylemlerden örülü bir düzeye taşır hem de çevresi için faydalı, herkese her zaman olumlu şeyler veren, kimseye şiddet uygulamayan, kısıtlamaya, bastırmaya, korkutmaya çalışmadan varlığına saygı duyan  bir birey olur. İşte dünyanın böyle bireylere ihtiyacı vardır.
Bunun için ilk adım önce kendinizden başlamaktır. Önce kendi sağlığınıza, bütünlüğünüze kavuşmak ve sonrasında ise yaşam çabanızın rotasını insanlara, dünyaya bu gezegene gerçekten ihtiyaç duyduğu o bütünlüğü veren yolu göstermektir. Yani Orijinal Yoga Sistemini.
Seçim sizindir. İnsan her zaman seçimleriyle yaşar ve unutmayınki seçimleriniz geleceğinizi şekillendirir, gelecekte nasıl bir hayat, nasıl bir dünya görmek istiyorsanız şimdi onun için eyleme geçme zamanıdır. Orijinal Yoga Sistemi uygulamalarına başlayın, sarsılmaz kararlılıkla devam edin ve kesinlikle başarıya ulaşacaksınız.

Kaynak : Yoga Academy  www.yogaacademy.com.tr

İletişim Bilgileri

(0532) 234 61 27

Neden 10.Köy Otel ?

ADRASAN’IN İNCİSİ
Adrasana ın keyfini en iyi şekilde çıkarabilemniz için hizmetinizdeyiz.

HUZUR DOLU BİR ORTAM
Tatilinizi huzur dolu bir ortamda gerçek anlamda dinlenerek geçirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

YENİLENEN KADROSU İLE…
2013 yılı ile birlikte yenilenen kadromuz ve yönetim anlayışımız ile sizden gelen taleplere kulakverdik ve en iyisi için yola çıktık.

Powered by themekiller.com