Deniz mah. Deniz Cad. No:168 Adrasan / Kumluca / Antalya / Türkiye

Yoga Nedir ?

YOGA  NEDİR?

Yoga Orijinal Yoga Sistemidir. Orijinal Yoga Sistemin insanlık tarihinin en başından beri var olan 8 basamaklı kişisel gelişim sistemidir. Bu 8 basamak içinde yüzlerce teknik barındırır ki hiçbir boşluk bırakmadan kişiyi geliştirsin.  Orijinal Yoga Sistemi’nin ilk iki basamağı Yama (Evrensel Eylem Kontrolü) ve Niyama (kişisel Eylem kontrolü) size insan doğasının eylemsel yönünün nasıl olduğu konusunda kusursuz ve eksiksiz bir rehberlik sunar. 3 ve 4.basamaklar olan Asanalar ( vücut çalıştırma teknikleri) ve Pranayama(nefes ve biyoenerji teknikleri) vücudunuzu tam olması gerektiği hale getirmek için sırada dururlar. Bu teknikler aracılığıyla mükemmel çalışan bir organizma ile hastalık kelimesi artık tarihe gömülmüştür. Böylece farkındalık uyandıktan ve bedenin ayarlarını doğal, uyumlu hale getirdikten sonra Yoga’nın içsel çalışmalarına gelir sıra.
5.basamakta Pratyahara (duyu kontrolü ve Astral tekniklerde) duyuları duyguları kontrol etmeye başlarız. Bu kontrol sayesinde artık duyuların kölesi olma halinden onların efendisi oluruz. Sayısız isteklerle dalgalanmalarla tüm enerjimizi tüketen duyuların boyunduruğundan çıkarak zihne ulaşırız ve artık 6.basamaktayızdır ki o  Dharana (konsantrasyon) olarak geçmektedir. Konsantrasyon teknikleri ile sürekli hareket halinde olan bir türlü bir şeye odaklanamayan dağınık zihni toparlayıp odaklı ve sabit hale getiririz ki yaşamın tadı o noktada çıkmaya başlar, düşünce söz eylem, kafa kalp el birliği oluşmaya başlamıştır çünkü artık siz başka yerde beden başka yerde zihin başka yerde hali bitmiştir. Tüm parçalarınızla andasınızdır yani neredeyseniz orada, ne yapıyorsanız onu yapıyorsunuzdur, hissederek hiçbir anını kaçırmadan. Böylece konsantrasyon tekniklerinde ilerleyerek derin konsantrasyona yani 7.basamağa Dhyana (meditasyon) ya geçersiniz ki artık zihin kontrolünde ilerlemiş zekasal ve akılsal fonksiyonlarınızı aktifleştirip geliştirmişsinizdir. Bir sonraki basamakta ise finale geliriz o da Samadhi trans ve Evrenle bütünleşme dediğimiz haldir. Artık korkular kaygılar dalgalanmalar bitmiştir sadece saf huzur mutluluk ve neşe kalmıştır çünkü Orijinal Yoga Sistemi’nin bir önceki 7 basamağında neşenizi mutluluğunuzu gölgeleyen kirleten tüm unsurlar elenmiş dönüştürülmüş ve kontrol altına alınmıştır haliyle geriye size kendinizi yaşamak kalır tüm mükemmelliğinizle.
Kısaca 8 basamağından bahsettiğimiz Orijinal Yoga Sistemiyle siz mükemmel bir hale yani kendi özünüze kavuştuktan sonra zaten artık yaşamınız tüm parçaları size sizi yansıtacaktır yani kusursuzluğu. İşte bu nokta artık sınırsız limitsiz yaşamın, gerçek özgürlüğün, kazanılma kaybedilme çemberinden ve dışsal bir şarta bağlı olma halinden muaf sağlık, sevgi ve huzurun başlangıç noktasıdır. Sonrası mı?  Sonrasında da size Orijinal Yoga Sistemi sayesinde gelen özgürlüğün devamlı mutlu halin keyfini çıkarmak kalır. Mükemmel aracınızla sağlıklı bedeniniz kontrollü zihniniz ile ne yapmak istediğiniz size kalmış.  Netice zaman hepimiz için bir gerçektir ki bu bedenler belli zamanlara sahiptir bu zaman zarfında onları bir yerlerde bir şekilde kullanırız. Bir gün onunla ayrılmak durumunda kalırız. Bu sebepten sahip olduğumuz süre zarfında imkanlarımızı uyum ve denge yoluna yatırabiliriz özgür irademizle zihinsel dürtüsel ve bilinç altının yönlendirmeleriyle yapılan otomatik hareketlerden kurtulabilir ya da şuan yaşadığımız yaşamları sürdürebilir yaşamın örgüsü içinde sürüklenerek kaderimizde ne varsa onu yaşayabiliriz. Seçim sizindir. Orijinal Yoga Sistemi uygulamalarına başlamak için ne yaşınız, ne kilonuz, ne beden durumunuz, ne inancınız hiçbir engel teşkil etmemektedir. Orijinal Yoga Sistemini sarsılmaz bir kararlılıkla uygulayın kesinlikle başarılı olacaksınız.

Kaynak : Yoga Academy  www.yogaacademy.com.tr

İletişim Bilgileri

(0532) 234 61 27

Neden 10.Köy Otel ?

ADRASAN’IN İNCİSİ
Adrasana ın keyfini en iyi şekilde çıkarabilemniz için hizmetinizdeyiz.

HUZUR DOLU BİR ORTAM
Tatilinizi huzur dolu bir ortamda gerçek anlamda dinlenerek geçirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

YENİLENEN KADROSU İLE…
2013 yılı ile birlikte yenilenen kadromuz ve yönetim anlayışımız ile sizden gelen taleplere kulakverdik ve en iyisi için yola çıktık.

Powered by themekiller.com